2013 yılı ile birlikte dünyanın önemli traktör üreticilerinden Same Deutz-Fahr Group Türkiye’ye yatırım kararı aldı. Bunda hem Türk tarımının büyüklüğü hem de Türkiye ekonomisine olan güven büyük rol oynadı. Yaklaşık 3 yılda satış ve pazar payı artış başarısı yla sürdürülebilir bir büyüme katetti. Burada önemli olan şey kaliteli ürün ve iyi bir ekip yönetimi oldu. Same Deutz-Fahr (SDF) Group Türkiye Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü önemli açıklamalarda bulundu:
 
 
"Türk tarımının temel ihtiyacı, her alanda kalite. Ülke ekonomimizin ve tarım sektörümüzün kaliteli ürünlere, farklı bakış, vizyon sahibi ve geleceği şekillendirebilecek markalara ihtiyacının olduğu unutulmamalıdır. Sadece kar etmek veya ben kazanayım mantığı ile davranmak firmaların geleceğini kendi eli ile yok etmesi anlamına gelir. Müşterisine giderlerini (mazot-bakım-amortisman) azaltacak alternatifleri sunmayan ve öteleyen traktör markaları hem kendine hem de ülke ekonomisine zarar vermektedir.  Yıllardır aynı bakış ve kalite ile üretim yapmanın artık mümkün olmayacağını bilmek ve farklılaşmanın gerekliliğini görmek lazım. Biz yöneticilerin esas sorumlulukları sadece üretmek, satmak ve kar ettirmek olmamalıdır. Temsil ettiğimiz ve bulunduğumuz pozisyonların ülkemize ve ülke insanımıza da hizmet etmesini sağlamamız gerekir. Bu hem daha iyiyi getirmek, göstermek, tanıtmak ve satmak hem de firmalarımızın kalıcı ve büyük yatırımları yapması için onlara ülkemizin daha iyi tanıtımını yapmak olmalıdır. Her yeni gelecek yatırımın, mevcut ürünlerin kalitesini geliştireceği de unutulmamalıdır.
Türk Çiftçisi; yenilikçi, araştırmacı ve hesabını bilen bir profile sahip…
Dünya daha özellikli, kaliteli ve daha az masraflı traktörleri keşfederken, bizim eski ile yaşamamız veya yeni yatırımlara gitmememiz düşünülemez. Türk tarımına hizmet eden tüm firmaların yenilikçi, modern ve müşterilerine yeni bir şeyler sunan düşüncede olması ve bu düşünce ile hareket etmesi hem Türk ekonomisine hem de Türk çiftçisine katkı sağlayacaktır. SDF Group bu mantıkla Türkiye de ve yaptığı yatırımlarla bunu fazlası ile yerine getirmeye devam ediyor. Gördüğümüz ilgi ve elde ettiğimiz başarılar bizleri sevindiriyor. Çiftçilerimizin markalarımıza gösterdiği ilgi şunun net bir ifadesi ki; yenilikçi, bilgili, neye ihtiyacı olduğunun bilincinde bir Türk çiftçisi ile birlikteyiz.
2015 yılı içerisinde iki seçim yaşamış olmamıza rağmen, traktör pazarı yaklaşık %15 lik bir artışla devam etmektedir. Beklentimiz pazarın yaklaşık 61.500 adet ile kapanacağı ve 2011 yılındaki yaklaşık 60.500 adetten sonra yeni bir rekor ile traktör pazarı tarihinin en iyi yılı olarak kayıtlara geçeceği yönündedir.
Same ve Deutz-Fahr markaları ile 2015 yılında da büyüyen bu pazarda aynı başarıyı devam ettiriyoruz ve büyüyoruz. Son iki yılda traktör pazarının en çok ilgi çeken markalarıyız. Hem 2013 hem de 2014 yıllarında traktör pazarında pazar payı artışında en çok büyüyen firmayız. Yaklaşık %100 lük bir büyüme gerçekleştirdik. 2015 yılını da aynı başarı ile büyüyerek ve yeni bir rekor ile kapatacağımızı söylemek isterim.
Hedefimiz ilk 2 markadan biri olmak…
Çiftçilerimizin markalarımıza olan bu ilgisi bizi mutlu ediyor. Daha da çok çalışmaya, yatırıma ve çiftçimize her işe uygun farklı ve yepyeni modeller sunmaya teşvik ediyor. Same ve Deutz-Fahr markalarımızda üstün özelliklere sahip birçok yeni traktörümüz dünyada ödüller alıyor ve aynı zamanda Türkiye’de satışa sunuluyor. Bizce ilginin temel nedeni de burada saklı. Çünkü artık Türk çiftçisi iyinin ve kalitenin bilincinde ve tercihini bu yönde kullanıyor. Teknolojiyi erken getiren, yenilikleri daha hızlı yapan ve müşterinin beklentilerini daha hızlı karşılayan firmaların öne çıkacağı bir dönem yaşıyoruz. Rekabette yapılacak en iyi hamle: ”Müşteriyi eski ile yaşatmak yerine, yeni ile tanıştırmaktadır.” Dünyanın en iyi teknolojilerini hiç zaman harcamadan Türk çiftçisinin hizmetine sunmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. Sonuçta firma olarak elde ettiğimiz bu başarılar bizler için yeterli değil. SDF Group olarak bizim hedefimiz sektörde ilk 2 markadan biri olmak. Ekip olarak bunun gerçekleştirilebilir olduğunu biliyor ve tüm çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.