Kurumsal

1978 yılında Osman ESENLİK tarafından İzmir Asfaltı üzerinde Başak Ticaret olarak Faaliyete başlamıştır.

2. el traktör ve ticari vasıtaların alım satım işini 1992 yılına kadar sürdürüp bu yılın sonunda Denizli Massey Ferguson bayiliğini aldık. Denizli Massey Ferguson bayiliği ile birlikte şirketimizin adı ESENLİK A.Ş. olarak değiştirildi ve faaliyetimiz bu ünvanla hala devam etmekte...Şirketimiz 1998 yılında Acıpayam Asfaltı üzeri Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan 4 katlı showroom mağazasına taşınmıştır.2006 yılı sonu değerlerine göre; Massey Ferguson' un Denizli' deki payını %53lere kadar çıkartmış bulunmaktayız.Esenlik A.Ş. bir aile şirketi olup ortakların herbiri şirkette faal olarak çalışmaktadır.Şirket ortakları ayrıca çiftçilik işi ile de uğraşmaktadır.

2008 yılının başlarında Uzel Makinenin kendi ailevi ve maddi durumlarından dolayı çıkan sorunlardan kendi üretimi geçici olarak durmuş ve Massey Fergusonla olan antlaşması sona ermiştir. Geçen zamanda firmamız yeni bayilik arayışları içerisine girmiş Dünyaca ünlü Deutz-Fahr ve Same traktörlerinin bayiliklerini yıl sonunda bünyesine katmıştır. Şu anda devam eden faal bayiliğimize destek amacı ile Nazilli - Acıpayam - Çivril  şubesini devreye sokmuştur. 

Esenlik A.Ş. Merkez binasında Tüm ürünlerimizin , Satış , Servis ve Yedek Parça hizmetini 2009 yılında başlatmış bulunmaktayız.

Esenlik A.Ş. Motorlu araçlar yapmış olduğu çalışmalarla Deutz Fahr traktörlerinin gücünü Denizli Halkına göstermiş ve çok kısa zamanda Denizli Çiftçisinin desteği ile  Türkiye genelinde en çok satış yapan bayi ünvanına hak kazanmıştır.

Bizden Kareler